Klasy sportowe

Judo w szkole

W Szkole Podstawowej nr 3 prowadzimy klasy sportowe o profilu judo.
Dzieci rozpoczynając naukę w 4 klasie mają możliwość wyboru takiej klasy.

Warunkiem dostania się do klasy sportowej są dobre wyniki dziecka w nauce, wysoka ocena z zachowania, zdany test sprawnościowy oraz dodatkowym atutem jest posiadanie stopni szkoleniowych judo nadanych zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Judo.

 

 

Dotychczasowe wyniki sportowe uczniów klasy sportowej
lata 2004 - 2010

2004 rok
Mistrzostwa Śląska Młodzików
1 miejsce: Tomasz Przybylski

2008 rok
Mistrzostwa Śląska Młodzików
3 miejsce: Dawid Fucek
3 miejsce: Szymon Moś

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
1 miejsce: Andrzej Gotowski

2009 rok
Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
2 miejsce: Bartłomiej Noglik
3 miejsce: Dawid Fucek
3 miejsce: Andrzej Gotowski

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
3 miejsce: Paweł Woronow

2010 rok
Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
2 miejsce – Andrzej Gotowski
3 miejsce – Marutschke Sebastian
Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski
3 miejsce – Andrzej Gotowski

2011 rok

Mistrzostwa Śląska Młodzików
1 miejsce: Dominik Majowski
3 miejsce: Krzysztof Brzęk

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
1 miejsce: Dominik Majowski

Puchar Świata U15 – Gyor (Węgry)
3 miejsce: Dominik Majowski

Międzynarodowy Puchar Polski Warsaw Judo Cup
1 miejsce: Dominik Majowski

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych Liberty Cup
3 miejsce: Dominik Majowski
Puchar Polski Młodzików
2 miejsce: Dominik Majowski

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
3 miejsce: Paweł Woronow

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw
1 miejsce: Dominik Majowski

2012 rok

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
3 miejsce: Dominik Majowski

Puchar Polski Juniorów Młodszych
2 miejsce: Dominik Majowski

Puchar Polski Juniorów Młodszych
2 miejsce: Dominik Majowski

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
1 miejsce: Szymon Chojan
2 miejsce: Emanuel Nowok
3 miejsce: Paweł Woronow
Drużynowo: 3 miejsce

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych
3 miejsce: Dominik Majowski

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
5 miejsce: Dominik Majowski

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych Warsaw Judo Open
1 miejsce: Dominik Majowski

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych
2 miejsce: Dominik Majowski

Otwarty Puchar Polski Juniorów Młodszych Liberty Cup
1 miejsce: Dominik Majowski

lata 2013 - 2015

2013
Mistrzostwa Śląska Młodzików
3 miejsce: Martyna Żurek

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
3 miejsce: Paweł Woronow

2014
Mistrzostwa Śląska Juniorek Młodszych
3 miejsce: Patrycja Kulawik

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek
2 miejsce: Martyna Żurek

Drużynowe Mistrzostwa Polski Reprezentacji Województw Młodziczek i Młodzików
1 miejsce: Martyna Żurek
3 miejsce: Michał Kłysz

2015
Mistrzostwa Śląska Młodzików
3 miejsce: Artur Wiśniewski
3 miejsce: Wojciech Wyleżoł

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
3 miejsce: Jakub Kołodziej

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
3 miejsce: Wojciech Wyleżoł
3 miejsce: Łukasz Czudaj

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów
3 miejsce: Paweł Woronow
3 miejsce: Jakub Kołodziej

2016 rok

Mistrzostwa Śląska Młodzików
2 miejsce – Jakub Żmudziński

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
3 miejsce – Martyna Żurek
3 miejsce – Jakub Kołodziej
3 miejsce – Michał Kłysz

Puchar Polski Młodzików
3 miejsce – Jakub Żmudziński

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
3 miejsce – Jakub Żmudziński

Mistrzostwa Polski Młodzików
3 miejsce – Jakub Żmudziński

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów
2 miejsce – Michał Kłysz
3 miejsce – Martyna Żurek
3 miejsce – Jakub Kołodziej

Puchar Polski Młodzików – Grand Prix Białej Gwiazdy
1 miejsce – Jakub Żmudziński

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików (reprezentacje województw)
3 miejsce – Jakub Żmudziński

2017 rok

Mistrzostwa Śląska Młodzików
1 miejsce – Grzegorz Chromik

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
2 miejsce – Michał Kłysz
3 miejsce – Martyna Żurek

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
3 miejsce – Grzegorz Chromik

Puchar Polski Juniorów Młodszych
3 miejsce – Jakub Żmudziński

Mistrzostwa Polski Młodzików
7 miejsce – Grzegorz Chromik

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów
3 miejsce – Jakub Żmudziński

Puchar Polski Juniorów Młodszych
2 miejsce – Jakub Żmudziński

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw
2 miejsce – Grzegorz Chromik

2018 rok

Mistrzostwa Śląska Juniorów Młodszych
2 miejsce – Jakub Żmudziński

Dominik Majowski z trenerem Dariuszem Graf

Dominik jako uczeń klasy sportowej wywalczył na Pucharze Świata w Gyor (Węgry) brązowy medal.