Poniżej publikujemy protest Pana Józefa Wiśniewskiego. Nasz klub ten protest POPIERA.

Jeżeli chcesz pomóc poinformuj o tej akcji znajomych i wyślij list z protestem do działu Kontaktu z widzami TVP i innych redakcji.

Możesz też zagłosować w ankiecie.

PROTEST

W imieniu wielomilionowej rzeszy sympatyków sportu w tym kilkudziesięciotysięcznej społeczności sympatyków judo wyrażam wielkie oburzenie z faktu kompletnego lekceważenia judo, olimpijskiej dyscypIliny sportu, która ma swój znaczący wkład w imponujący dorobek sportu polskiego.

Polskie judo zdobyło dotychczas 6 medali Igrzysk Olimpijskich, 29 medali Mistrzostw Świata i 109 medali Mistrzostw Europy, czym niewątpliwie zasługuje sobie na większy szacunek i zainteresowanie mediów.

W trakcie odbywających się w Rio de Janeiro w dniach 13-16.09.2007 Mistrzostw Świata ogromna ilość sympatyków judo w Polsce na próżno oczekiwała na jakiekolwiek informacje, a miliony sympatyków sportu nie wiedziały o odbywających się Mistrzostwach Świata. Bez znaczenia jest fakt, że polskie judo nie ma aktualnie gwiazd na miarę Legienia, Nastuli, Kubackiego czy Maksymow, ma jednak nadal reprezentację Polski występującą w barwach naszego kraju.

Występem reprezentacji w Mistrzostwach Świata w judo było lub mogło być zainteresowanych tysiące Polaków w tym m. in. kibiców piłki nożnej, siatkówki, skoków narciarskich, itd., bo ludzie dzielą się na sympatyków sportu w ogóle i tych, którzy sportem się nie interesują.

Judo wbrew pozorom i traktowania go przez media jest popularną dyscypliną sportu, o czym świadczy przede wszystkim ilość państw uprawiających judo w Świecie. Najlepszym dowodem popularności judo był udział w Mistrzostwach Świata w Rio de Janeiro 178 narodowych reprezentacji i ponad 9000 tysięcy kibiców oglądających zawody przez 4 dni.

Sympatycy judo zdawali sobie sprawę, że pod względem popularności nie mogą równać się z piłką nożną, siatkówką czy skokami narciarskimi za sprawą Adama Małysza, ale nie sądzili, że mogą zasługiwać na aż takie duże lekceważenie ze strony mediów podczas Mistrzostw Świata pomimo faktu, że były nieudane dla naszej reprezentacji.

Wierzymy, że tym razem polskie judo wróci z Igrzysk Olimpijskich z Pekinu z imponującym medalowym dorobkiem, a media będą miały szansę na „brazylijską rehabilitację”, pod warunkiem, że zainteresowanie i popularyzacja judo w mediach zacznie się od dzisiaj, a nie tylko po olimpijskim sukcesie.

W imieniu sympatyków sportu
Józef Wiśniewski
Zadzwoń