Dnia 27.11.2010 roku w Hillerod (Dania) odbył się kolejny międzynarodowy turniej judo dla kategorii wiekowych U12, U16 i U20. Nie zabrakło na nim również zawodników UKS „Dwójka” Tarnowskie Góry, działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 2 Sportowym, którzy uczestniczyli w tym turnieju już po raz czwarty.

W kategorii wiekowej U16 wystartowało w nim 174 zawodników z pięciu krajów (Dania, Polska, Niemcy, Szwecja i Islandia), a UKS „Dwójka” reprezentowało na nim trzech zawodników: Dominik Majowski -90kg, Sebastian Marutschke -55kg i Paweł Woronow -50kg.

Z w/w zawodników najlepiej wypadł Dominik Majowski, który w swojej kategorii wagowej był niepokonany zdobywając złoty medal. Paweł Woronow doszedł do półfinału gdzie uległ zawodnikowi z Danii Asbjorn Toft Sight. W walce o trzecie miejsce nie dał jednak szans swojemu przeciwnikowi (Jonas Fosvald Dania), zdobywając ostatecznie brązowy medal.
Natomiast Sebastian Marutschke po dobrym początku i wygraniu dwóch walk dotarł do 1/4 finału, gdzie uległ Szwedowi Shahand Shokohi, a następnie w repasażach po własnym błędzie przegrał z Zendy Ferzauli z Danii zajmując ostatecznie IX miejsce.

Zawodnicy UKS „Dwójka” są jednocześnie uczniami klas sportowych w Publicznym Gimnazjum nr 2 Sportowym w Tarnowskich Górach, w których zajęcia prowadzi instruktor naszego klubu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

Zadzwoń