Na początku lipca przyjmowaliśmy gościnnie prawie dwudziestu judoków w wieku 14-15 lat wraz z dwoma trenerami z francuskiego klubu GRAND ROUEN.

Francuscy goście mieszkają na północy Francji w miasteczku ROUEN zbliżonym wielkością do Tarnowskich Gór. Również w klubie Grand Rouen trenuje podobna liczba osób jak w UKS „Dwójka”.

Od kilku lat organizują oni wakacyjne tournée poznając Europę, europejskie kluby i trenujących tam zawodników. W tym roku na trasie ich objazdowego obozu znalazły się Tarnowskie Góry i nasz klub, który odpowiedział pozytywnie na prośbę ugoszczenia i podjęcia współpracy.

Zgodnie z panującym zwyczajem w klubach judo, nasi goście otrzymali nocleg na macie. Zaprezentowaliśmy im nasze miasto, atrakcje turystyczne i kopalnię zabytkową. Dołożyliśmy wszelkich starać aby wspominali Tarnowskie Góry jak najlepiej.

Dla uatrakcyjnienia zajęć judo skorzystaliśmy z pomocy jednego większych klubów w Polsce „Czarni” Bytom i zaskoczyliśmy gości treningiem poprowadzonym przez Olimpijczyka – Przemysława Matyjaszka. Na treningu obecny również był Paweł Zagrodnik, który na ostatniej olimpiadzie w Londynie wywalczył 5 miejsce.

Francuska grupa wyjechała z naszego miasta zadowolona z zapowiedzią ponownego spotkania za rok, a my otrzymaliśmy zaproszenie na kwietniowy turniej w Rouen.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum Sportowego nr 2 za pomoc w zorganizowaniu pobytu, firmie Manualmed za pomoc finansową i zasponsorowanie biletów do Parku Wodnego, Kołu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej a w szczególności pani przewodnik.

Korzystając z okazji zapraszamy wszystkich chętnych na treningi do największego klubu judo w naszym powiecie UKS „DWÓJKI”.
Zapisy od września, a szczegóły na naszej stronie internetowej.

Zadzwoń