Szanowni Państwo,

Zapisaliście dziecko na Judo. Judo jest rekomendowane przez UNESCO jako jedna z najlepszych dyscyplin dla dzieci ponieważ poprzez zabawę umożliwia jego harmonijny rozwój. Rozwija wszystkie psychomotoryczne umiejętności. Oburęczność, rzuty, czołganie, pchanie, skoki, toczenia, upadki, koordynacja ruchowa oraz niezależność obu rąk i stóp. A także relacje z innymi ludźmi w ćwiczeniu, na treningu i poza salą treningową.   W tym roku mamy niecodzienną sytuację wymuszoną przez COVID19, prosimy o przestrzeganie wytycznych sanitarnych. Rodzice nie powinni przebywać na terenie obiektu, natomiast rozumiemy, że chcecie Państwo zobaczyć gdzie będą trenować Wasze dzieci. Na pierwszym treningu będzie można przyprowadzić dziecko pod salę ćwiczeń pamiętając oczywiście o środkach ochrony (zakrywamy usta i nos). Dziecko przebiera się samodzielnie w szatni, a rodzice opuszczają obiekt sportowy. Po treningu dzieci samodzielnie się ubiorą i wyjdą poza teren klubu. Do tej pory po zajęciach trener zawsze mógł porozmawiać z rodzicami, pochwalić dziecko lub zwrócić uwagę na ewentualne problemy. Ponieważ aktualna sytuacja utrudnia nam takie działanie można wysłać do trenera smsa-a z pytaniem lub prośba o kontakt, a na pewno oddzwonimy.  Prosimy również, aby dzieci (zwłaszcza młodsze) przed przyjściem na salę skorzystały z toalety w domu, ponieważ nie będziecie Państwo przebywali w poczekalni chcemy uniknąć samodzielnego opuszczania sali przez dzieci, również trener nie może opuścić sali na której pozostali ćwiczą. Jest to nietypowa sytuacja wymuszona przez aktualne zalecenia związane z panującą pandemią.   Adres sali judo nr 2:ul. Niedziałkowskiego 31, Tarnowskie Góry (Stare Tarnowice)   Jak wygląda pierwszy trening?

 1. Pierwsze treningi dla grup nowo zapisanych osób zaczynają się:
  • Roczniki 2016 i 2015 – 28 września zgodnie z planem zajęć. Na zajęcia przychodzimy do grupy zgodnie z podanym wiekiem dziecka.
  • Roczniki 2014 – te dzieci już mogą chodzić na zajęcia jest to grupa nr 6. Do 21 września zajęcia w Szkole Podstawowej nr 3, od 21 września na ulicy Niedziałkowskiego zgodnie z planem zajęć.
  • Rocznik 2013 i starsze – Grupa nr 10 (Przejściowa) pierwsze zajęcia 30 września zgodnie z planem zajęć
 2. Odstępy pomiędzy treningami poszczególnych grup, zgodnie z wytycznymi 15 minut.
 3. Na zajęcia prosimy przychodzić punktualnie. Mamy również prośbę, aby nie przychodzić za wcześnie i nie robić zgromadzenia (COVID19), kilka minut przed treningiem wystarczy. Wyjątkiem jest grupa 4 latków, która zaczyna jako pierwsza treningi, a trener będzie na pewno 15 minut wcześniej.
 4. Na pierwsze zajęcia należy przynieść wypełniony formularz zdrowotny (link poniżej).
 5. Na początku ćwiczymy na bosaka, spodnie dresowe, koszulka z krótkim rękawem. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy zajęć nie mogą nosić okularów, zegarków, łańcuszków, kolczyków, pierścionków, spinek do włosów (włosy spinamy gumką) itp. Strój do judo (judoga) będziemy wymagali dopiero w okolicy grudnia/stycznia. Jest to taki termin, kiedy wiadomo, że dziecko będzie ćwiczyć, a można sprezentować mu strój na święta.
 6. Po zajęciach dzieci przebierają się samodzielnie i schodzą do rodziców (nie przychodzimy do szatni po dzieci). 
 7. Pierwsze zajęcia traktujemy jako zapoznawcze, na kolejnych w październiku otrzymają Państwo deklarację przystąpienia do klubu.
Zadzwoń