Dwadzieścia lat temu zarejestrowaliśmy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 Sportowych w Tarnowskich Górach (Gimnazjum nr 2).
Na początku zajęcia prowadziliśmy na tyłach szkoły w wąskiej salce, a raczej zapleczu sportowym szkoły, na macie wypożyczonej dzięki uprzejmości GKS Czarni Bytom.


Tego samego roku w październiku 2001 roku zarejestrowaliśmy klub w Polskim Związku Judo, a w grudniu przenosimy się już na salę gimnastyczną.

Od roku 2003 pracujemy z trzema grupami wiekowymi w różnych stopniach zaawansowania.

W czerwcu 2005 roku uroczyście otwieramy salę judo z na stałe wyłożoną matą i w tym samym roku, we wrześniu szkoła otwiera pierwszą klasę sportową o profilu judo.
W zeszłym 2020 roku otworzyliśmy drugą salę judo i możemy równolegle prowadzić zajęcia w dwóch lokalizacjach.

Przez ten dwudziestoletni okres przez nasz klub przewinęły się setki jak nie tysiące dzieci i młodzieży. Dla części z nich to była dłuższa przygoda z judo, dla innych tylko drobny epizod, ale mamy nadzieję, że wszyscy oni mile wspominają nasze treningi. A mamy podstawy by tak sądzić, bo przyprowadzają teraz na zajęcia swoje dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym okresie pomagali nam rozwijać tarnogórskie judo: prezesowi Polskiego i Śląskiego Związku Judo śp. Józefowi Wiśniewskiemu, Tomkowi Draszawce który włożył dużo pracy w remont naszej sali i zawsze służył nam pomocą (Tomek pamiętamy o Tobie), kolejnym dyrektorom Gimnazjum Sportowego na których wsparcie zawsze mogliśmy liczyć, nieoceniona zawsze była pomoc Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach. Dziękujemy również Piotrowi, Markowi (nasi VIPowcy) i Witoldowi za nieustanne wspieranie działań klubu.

Nie możemy zapomnieć też o naszych żonach, które musiały godzić się na naszą ciągłą nieobecność w domach i życie z klubem sportowym w tle.

Ludzi, którzy nas wspierali i pomagali było naprawdę wielu.
Dziękujemy wszystkim, Dziękujemy!

Dariusz Graf i Krzysztof Głaz

Zadzwoń