Zapisy judo

W jakim wieku można się zapisać?

Prowadzimy zapisy do sekcji judo dzieci w wieku od 5 lat. W początkowym okresie jest to “Zabawa Judo”, która jest dobrym przygotowaniem do późniejszych treningów “Judo Sportowego”.

Grupy nowo tworzone w naszym klubie podzielone są ze względu na wiek dziecka.

Gdzie się zapisać?

Zapisy przyjmują trenerzy na sali judo przed i po zajęciach. Sala znajduje się w Gimnazjum Sportowym nr 2 ul. Wyspiańskiego 3.
Jednocześnie od poniedziałku do piątku, w godzinach urzędowania szkoły zapisy przyjmują nauczyciele Wychowania Fizycznego w szkole.

W jakim stroju ćwiczymy

Ćwiczymy na bosaka w specjalnym stroju nazywanym judogą.
Na początkowych (pierwszych) zajęciach dzieci mogę ćwiczyć w strojach gimnastycznych, na bosaka. Należy tylko zadbać o to, aby strój nie posiadał żadnych twardych przedmiotów (guzików, zamków błyskawicznych itp.)

Należy również zadbać o to, aby dziecko przed treningiem ściągnęło wszelkiego rodzaju ozdoby: pierścionki, łańcuszki, kolczyki itp. oraz aby miało krótko przycięte paznokcie.

Kiedy się zapisać?

Zapisy do sekcji Judo są przyjmowane przez cały rok szkolny, natomiast najlepszym momentem do rozpoczęcia treningów jest rozpoczęcie roku szkolnego. Wtedy powstają nowe grupy zapisowe i dziecko równocześnie z rozpoczęciem zajęć szkolnych zaczyna trenować.

Jakie wymagania należy spełnić aby dziecko mogło uczestniczyć w zajęciach?

Należy wypełnić Deklarację Członka Klubu wraz z informacją od lekarza dopuszczającego do zajęć sportowych.
Dokumenty do pobrania na podstronie: Regulamin i dokumenty.

Zabawa Judo (Funny Judo) co to jest ?

Są to zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych dzieci z elementami wprowadzającymi do późniejszych zajęć sportowych z judo sportowego.